Get Adobe Flash player

<

proj3_baner
Polecane strony

Powiat Włodawski

Starostwo Powiatowe
Miasto Włodawa
Gmina Włodawa
Gmian Wola Uhruska
Gmina Hańsk
Gmina Stary Brus
Gmina Urszulin
Gmina Hanna
Gmina Wyryki

Zapraszamy do zapoznania się
z kolejnym numerem
Biuletynu Informacyjnego
Gminy Wola Uhruska

 

Odsłon : 7061470

Repertuar kina

kwiecień, maj, czerwiec


Designed by Joomla! SliderWielki Czwartek Triduum Paschalnego - homilia o. Stanislawa Jarosza - 17.04.2014 - Kościół Św. Ludwika we Włodawie

Program słowno-muzyczny pt. "Pragnę Żyć" przygotowany przez dzieci, młodzież i studentów z Nauczycielskiego Kolegium Jezyków Obcych z Chełma pod okiem pani Natalii Sarzyńskiej-Wójtowicz w sali kina WDK - 11.04.2014

Z notatnika reportera - XV Powiatowym Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - material przygotował Mariusz Józefczuk" NIE BIJ MNIE- KOCHAJ MNIE" – akcja w przedszkolu

NIE BIJ MNIE- KOCHAJ MNIE – akcja w przedszkolu _12Przedszkole nr 2 we Włodawie przystąpiło do II edycji ogólnopolskiej akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Historia Misia „Nie bij mnie - kochaj mnie!”, która odbyła się 16 kwietnia 2014 roku, a jej  głównym celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy w rodzinie. Dzieci ze starszych grup zapoznały się z historią rodziny misia Lubisia, w której ze strony ojca występowała przemoc wobec matki i dziecka. Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały na wyczyny pijanego taty, próbowały dociekać dlaczego misio ma zabandażowaną głowę  i opatrunek na oku. Dowiedziały się, że nie można skrywać przemocy wobec dziecka         i istnieją różne sposoby poinformowania  dorosłych o tym problemie. 

Więcej…

Wielkanocne wypieki w Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie

Wielkanocne Święta zawsze są okazją do wielu ciekawych konkursów i przedsięwzięć. Mają one nie tylko dostarczać dzieciom świetnej zabawy i uśmiechów na twarzy, ale są też sposobem na ich edukację i bezcennym spędzeniem czasu z rodzicami podczas wspólnego wykonywania pracy konkursowej. Tak było i tym razem. Nowością okazał się fakt, że ogłoszony konkurs był pierwszym konkursem kulinarnym zorganizowanym w naszym przedszkolu pod hasłem „Wielkanocne wypieki”. Do walki o I miejsce stanęło 24 przedszkolaków wraz z rodzinami. Każda rodzina swoje konkursowe wypieki miała przygotować w domu. Pozostawiłyśmy dużą swobodę podczas pieczenia ciast. Mogły one być dowolnej wielkości i dowolnego kształtu. Jak podczas każdego konkursu pomysłowość rodziców i dzieci wprawiła nas w zachwyt. Ciasta oceniane były przez jury: Panią Edytę Lewaj i Panią Antoninę Muchę.

Więcej…

Uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej

Uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej(10 kwietnia) Mieszkańcy Włodawy i powiatu, w tym sporo młodzieży wzięło udział w uroczystościach związanych z oddaniem hołdu wszystkim pomordowanym w tzw. mordzie katyńskim w 1940 r. Punktem centralnym uroczystości było złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem katyńskim na Cmentarzu Wojennym oraz msza św. w kościele pw. św. Ludwika. Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu wojennym złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy przy pomniku katyńskim. – To jest naszym obowiązkiem pamiętać o tych najlepszych synach II Rzeczypospolitej, którzy bestialsko zostali zamordowani przez Sowietów - mówił starosta Wiesław Holaczuk. – Należy im się hołd także tu na ziemi włodawskiej, gdyż niektórzy z pomordowanych byli synami tej ziemi. Pamięć o nich nie może w naszym narodzie zaginąć.

Więcej…

Apel do mieszkańców Gminy Wola Uhruska

Jak co roku na wiosnę zwracam się z apelem do mieszkańców gminy Wola Uhruska o włączenie się w akcję sprzątania pasów dróg przylegających do własnych posesji oraz innych miejsc użyteczności publicznej takich jak: przystanki autobusowe, otoczenie kapliczek i pomników oraz pasy zieleni przy drogach utwardzonych.

Gmina wspólnie z Radami Sołeckimi poszczególnych wsi przy współpracy z Przedsiębiorstwem Usługowo-Wytwórczym Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „Baza” Piotr Kołodyński – organizuje akcję likwidacji tzw. „dzikich wysypisk śmieci” oraz będzie sukcesywnie porządkować tereny zieleni parkowej i okolice miejsc przylegających do obiektów komunalnych – nie mniej jednak, jeżeli nie będzie naszej wspólnej troski o ład i porządek – nie uda nam się osiągnąć pożądanego efektu.

Więcej…

„Multisport” w gminie Włodawa

Gmina_WlodawaW obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Różance powstał Lokalny Ośrodek Sportowy. Jest to wynikiem udziału Gminy Włodawa w programie „Multisport”, którego operatorem jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie. W ramach Lokalnego Ośrodka Sportu organizowane będą zajęcia sportowe z zakresu sztuk walki – boksu oraz gier zespołowych dla dzieci w roczniku klas IV-VI z terenu gminy Włodawa. Zajęcia prowadzone będą przez instruktora boksu Mieczysława Omelczuk, odbywać się będą 3 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. W ramach programu zakupiony zostanie sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć. Realizacja programu odbywać się będzie w okresie od 15 kwietnia do 31 grudnia, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych.
Na terenie województwa lubelskiego w ramach programu „Multisport” powstało 80 Lokalnych Ośrodków Sportowych, w których będą prowadzone zajęcia z różnorodnych dyscyplin sportowych dla 20 osobowych grup ćwiczebnych. Uczestnicy zajęć zostali objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Więcej…

Więcej artykułów…

Słuchaj radia on-line
Redakcja

22-200 Włodawa
Al. Piłsudskiego 10
Tel. (+48 82) 5725 010
Tel. kom.: 693 254 373
E-mail: tr_wlodawa@wp.pl

Redakcja dla interesantów czynna
od poniedziałku do piątku
w godz.: 8:00-10:00

Reportaże
Różne archiwalne dźwięki
Zapowiedzi wydarzeń
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/14ftk_regulamin.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/Debata.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/III_NOC_Z_ANDERSENEM_2014.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/ulotka.jpg
Reklama graficzna

sigas-poprawka